W dziale "dokumenty - klasy pierwsze" umieściliśmy ważne dla Was informacje. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
W dziale "dokumenty - klasy pierwsze" umieściliśmy ważne dla Was informacje. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyniki konkursu, z którym nasi uczniowie mierzyli się w grudniu. Corocznym zwyczajem możemy się pochwalić wspaniałymi wynikami i tytułami Finalistów.
W tym roku zdobyli je: Milena L. z klasy 5b w kategorii literackiej, Martyna P. z klasy 8e w kategorii literackiej, Jakub F. z klasy 8d w kategorii ortograficznej. Dla naszych zwycięzców czekały dyplomy i piękne medale,a dla każdego uczestnika pamiątkowy dyplom. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!
Każdy z nas wie, że im szybciej wdrożymy w życie pewne nawyki to jest spora szansa, że zostaną z nami na dłużej. W związku tym Nadia,Natalia i Oliwia z klasy 8e postanowiły spotkać się ze swoimi młodszymi kolegami, aby przybliżyć im, czym jest "zero-waste".
Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali wskazówek starszych koleżanek,następnie wspólnie rozwiązali kilka ćwiczeń. Był to czas spędzony na nauce i zabawie. Zajęcia były realizowane w ramach programu edukacyjnego "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, Gminy z zapałem". Przekazujemy serdeczne podziękowania dla klasy 1b i wychowawcy za gościnę i świetną współpracę!
Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach na pewno! Nasze uczennice, które biorą udział w programie edukacyjnym "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, Gminy z zapałem" w piątkowe popołudnie wybrały się na warsztaty eko-biżuterii " Guzik z pętelką".
Było to spotkanie zorganizowane w ramach konferencji "Nasz kobiecy świat". To kolejne cenne doświadczenie na naszej mapie zero-waste - jak kreatywnie wykorzystać stare guziki, tasiemki, nitki... A efekty pracy można zobaczyć w galerii.
Siódmoklasiści na lekcji biologii w ramach utrwalenia wiadomości na temat anatomii człowieka, prowadzili obserwacje mikroskopowe.
Celem zajęć było dokładne zapoznanie się z budową komórkową wybranych narządów. Uczniowie swoje obserwacje przedstawili w postaci rysunków, które wykonali bardzo precyzyjnie. Wszyscy wspaniale pracowali z preparatami i świetnie posługiwali się mikroskopami.
Opiekunki Szkolnego Koła Ekologicznego i Samorządu Uczniowskiego p. Sylwia Zagata i p. Agnieszka GóraPoliwoda przekazały domek dla owadów wychowankom Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach – Dziedzicach.
Domek został zbudowany przez Antosia i Sebastiana – uczniów klasy V c. Od Dyrekcji, wychowawców i wychowanków Ośrodka otrzymaliśmy piękne podziękowania. Niebawem spotkamy się ponownie. Końcem kwietnia przedstawiciele Samorządu Unczniowskiego i Szkolnego Koła Ekologicznego przekażą Dyrekcji Ośrodka domek dla jeży .
Uczennice, które biorą udział w programie edukacyjnym "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, Gminy z zapałem" postanowiły zaprojektować torby. Nie byłoby w tym nic dziwnego,gdyby nie fakt, że użyły do tego...starych koszulek. Jak wykorzystać t-shirt,którego już nie założymy? Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego!
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To okazja do zastanowienia się nad tym ile oraz do czego zużywamy wodę. Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu? Warto abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu.
Nauczycielki przedmiotów przyrodniczych p. A.Borgieł, p. A.Janczura i p. S.Zagata zapraszają do konkursu wszystkie klasy.
Konkurs polega na przesłaniu zdjęcia lub krótkiego filmiku przedstawiającego w jaki sposób Wy oszczędzacie wodę, jakie podejmujecie działania, aby jej nie marnować. Zdjęcia prosimy wysyłać przez mobiDziennik do pani Sylwii Zagaty, a filmik przez mobiDziennik lub MS Teams do pani Agnieszki Janczury. Nieprzekraczalny termin to 19 marca 2022 r.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu Światowego Dnia Wody – 22 marca.
Serdecznie zapraszamy!
Uczniowie z klasy 8e wraz z wychowawczynią przygotowali listy dla swoich rówieśników z Ukrainy. W ramach lekcji języka polskiego każdy ósmoklasista napisał kilka słów wsparcia, chcąc dodać otuchy w trudnym czasie. Mamy nadzieję, że przesyłki choć trochę uradują obdarowanych!
Szkolne Koło Wolontariatu podjęło współpracę z fundacją walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiega ona o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.
W naszej szkole,w damskiej toalecie pojawiła się różowa skrzyneczka, w której znajdziesz darmowe podpaski. Ważne! Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Prosimy, abyście korzystały ze skrzyneczki, jak tylko naprawdę tego potrzebujecie! Będzie nam też miło, jeśli wspólnie z nami będziecie ją uzupełniały!
Wielkie serce dla Ukrainy!
Od środy 2 marca br. przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżurować będzie psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim. Będzie też można uzyskać wsparcie w języku rosyjskim.
Dyżury psychologa w języku ukraińskim i rosyjskim:
– w godzinach 15.00– 22.00:
– w godzinach 22.00– 6.00:
W tym roku szkolnym klasy 5 biorą udział w innowacji pedagogicznej polegającej na przyswajaniu nowego słownictwa za pomocą platformy Insta.Ling. Nauczyciel przydziela uczniom systematycznie nowe słówka, które pojawią się w kolejnym rozdziale podręcznika. Słownictwo jest powtarzane i utrwalane podczas codziennych krótkich sesji na platformie.
Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń wpisuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Program zbiera informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do ucznia.Ideą programu jest, aby nie trzeba było poświęcać dodatkowego czasu na lekcji na naukę słówek, lecz skoncentrować się na gramatyce i funkcjach językowych. Nie ma potrzeby robienia kartkówek ze słownictwa, gdyż tę część na bieżąco ocenia Insta.Ling. Nauczyciel ma dostęp do raportów systematyczności, które pokazują, jak często dany uczeń pracuje. Uczniowie poprawiają swój poziom przyswajania słówek i zwiększają pewność siebie w posługiwaniu się językiem obcym. Dzięki platformie, również rodzice, mogą na bieżąco obserwować postępy swojego dziecka i systematyczność jego pracy.
Adres strony: https://instaling.pl/
W roku szkolnym 2021/2022 klasa 5b oraz grupa uczniów z klas 5a i 5c realizuje kolejny projekt eTwinning. W ubiegłym roku był to projekt "Easter around Europe" realizowany głównie ze szkołami z Polski. Obecny projekt odbywa się w grupie międzynarodowej, w której są szkoły z Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Tytuł projektu "Equal opportunities" koncentruje się wokół zagadnień związanych z równością szans w edukacji i wyborze przyszłego zawodu.
Pierwsze miesiące współpracy poświęcone były poznawaniu się uczniów oraz prezentowaniu swoich miast i krajów. W okresie Bożego Narodzenia każda ze szkół przygotowywała ozdoby świąteczne, które następnie wysyłaliśmy do siebie. Najbliższe miesiące pracy nad projektem będą w całości poświęcone tematowi równości szans w różnych aspektach życia. Zaplanowane są ciekawe zadania, których efektami będziemy się dzielić na bieżąco:)
Na zdjęciach widoczne są nasze dotychczasowe działania a tutaj linki do wspólnych prac:
Prezentacja krajów i szkół:
https://www.thinglink.com/scene/1519081750699966467
Mapa współpracujących krajów:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=2mz2o28zfk8&feature=emb_logo
Nasze zawody w przyszłości-grupy międzynarodowe:
https://padlet.com/emrahsusam33/3j531mu3vlqny9j0
https://padlet.com/championmary9/j0zli908o5vvjl23
https://padlet.com/alicomsa/z30i8q19it7004xn
Tradycje bożonarodzeniowe w naszych krajach:
http://linoit.com/users/esther_gonzalez/canvases/We%20send%20you%20our%20best%20wishes%21
Klasa 5b podczas lekcji języka polskiego postanowiła porozmawiać o miłości i przyjaźni. Dyskusję poprzedziło wspólne czytanie "Rozmowy litycznej" autorstwa K.I. Gałczyńskiego. To wszystko za sprawą zbliżających się walentynek. Dodatkowo,każdy uczeń wykonał piękną kartkę dla kogoś najbliższego. Jakie są efekty tej pracy? Zapraszamy!
W całkiem zwykły czwartek klasa 1a spotkała się z Wróżką...czyli..? Krótka opowieśc o tym jak można wyczarować tuż przed feriami kolorowy bal karnawałowy:)
Kogo gościliśmy na balu?
Był pająk , który całkiem dobrze dogadywal się ze Spidermanem, była reprezentacja Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, były księżniczki w zasadzie z każdej bajki nawet tej o Aladynnie, były dwie mroczne dość damy, ale całkiem niegroźne i miłe, porządku na balu pilnowała silna grupa policji uzbrojona po same zęby, znalazły się także kochane zwierzątka do przytulania bo i tygrysek , króliczek i prawdziwy groźny tygrys,pojawił się także Ninja oraz Venom a także para pięknie acz współcześnie elegankich i modnych gości:)
Czy dobrze się bawiliśmy ?
Hm...najlepiej!!!!
Obiecany dym - był!
Kolorowe światełka- jasne , że tak!
Dobra muza- z całą pewnością!
Pyszne, słodkie jedzonko - bardzo dużo!
Szampan- wypity ze smakiem!
DJ lub imprezamajster- najlepszy z najlepszych!
Tańce i zabawy az do zmęczenia- totalnie obecne!
Ozdoby, balony i imprezowe czapeczki - dla każdego coś kolorowego!
Czy warto to powtórzyć w przyszłym roku?
Zapytajcie klasy 1a- ona już zna odpowiedź na to pytanie :)
Jest czas na naukę i jest czas na zabawę!
Dzieci po lekcjach maja pełną dowolność w wyborze aktywności lub...luuuuzu :)
1a pozdrawia z dywanu i bazy :)
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek: 8.00-15.00
Wtorek: 8.00-15.00
Środa: 8.00-15.00
Czwartek: 9.00-17.00
Piątek: 8.00-14.00
Powered by aSc EduPage