Aktualności
Zapraszamy do udziału w zbiórce!
Wybory do samorządu szkolnego 2023/24
W dniu 28 września 2023r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach – Dziedzicach zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli oddać swój głos na dwóch kandydatów.
Uprawnionych do głosowania było 314 uczniów z klas IV-VIII. W głosowaniu wzięło udział 293 uczniów, co stanowi 94% ogółu uprawnionych. Oddano 7 głosów nieważnych.
Wyniki wyborów
Miło jest nam poinformować, że z największą ilość głosów zdobyła Milena z klasy 7b. Wiceprzewodniczącym został Karol z klasy 8a.
Zarówno Milena, jak i Karol będą współpracować oraz wspierać się w pełnieniu funkcji Przewodniczącej oraz Wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym 2023/24.Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Opiekunki Samorządu Uczniowskiego:
Agnieszka Góra-PoliwodaBeata Bartoszek
Katarzyna Ryłko
Monika Gacek-Podbiał
Katarzyna Waliczek
Jest taka akcja... "Jak nie czytam jak czytam" :)
Zapraszam do pooglądania zdjęć oraz wczytania się w sprawozdanie z akcji "Jak nie czytam jak czytam", ktróra swoim zasięgiem wyszła daleko poza bibliotekę...i dobrze! O to właśnie chodziło!
"Dobry człowiek jest jak światełko.
Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone światło."
Phil Bosmans
Powyższy cytat wspaniale ilustruje postawę uczennic, które przez kilka lat współpracowały ze Szkolnym Kołem Wolontariatu i to one były takim dobrym światełkiem. Dagmara, Sandra, Martyna, Michelle i Nikola z klasy 8a, a także Wiktoria z klasy 8d organizowały i przeprowadzały liczne akcje charytatywne. Swoimi działaniami wspierały środowisko lokalne, a także zbiórki ogólnopolskie. Wielokrotnie wykazały się dobrocią, bezinteresownością i empatią.22 czerwca opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu - Panie Agnieszka Kruczek i Dorota Borgieł nagrodziły uczennice za pomoc. Dziewczęta otrzymały dyplomy, pamiątkowe kubki i słodkie upominki.
Ogromne podziękowanie przekazano także Pani Katarzynie - mamie Dagmary, której zaangażowanie i wsparcie były bezcenne.Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM Rodzicom i Uczniom za aktywną pracę w Szkolnym Kole Wolontariatu - to WY tworzycie lepszy świat! ❤️
Autorki: Agnieszka Kruczek, Dorota Borgieł
„Nic dwa razy się nie zdarza…”
to cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej, który towarzyszył naszym Ósmoklasistom przez ostatnie trzy dni ich pobytu w szkole.
21 czerwca w restauracji „Złota Korona” odbył się komers, w którym uczestniczyli Uczniowie, Rodzice, Dyrekcja Szkoły, Wychowawcy i Nauczyciele. Tańce, hulanki i swawole trwające kilka godzin na szczęście nie wyczerpały naszej młodzieży, gdyż w czwartek – 22 czerwca -w samo południe odbyła się z ich udziałem uroczysta akademia z okazji zakończenia nauki w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Uczniowie z Rodzicami, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i ks. proboszcz Ludwik Duży.
Na początku uroczystości przemówiła pani dyrektor Agata Szymańska, a po niej z życzeniami dla Absolwentów zwrócił się ksiądz proboszcz. W tej części akademii odbyło się również uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły przez ustępujący poczet w składzie: Weronika Górka, Maria Jurczyk i Krzysztof Borawski, których godnie w nowym roku szkolnym zastąpią uczniowie z klasy 7a- Dominika Górka, Nadia Laszczak i Borys Burzej.
Część artystyczna przygotowana przez polonistki- panie Jolantę Olejak i Aleksandrę Utratę- była parafrazą (jakże by inaczej!)… „Pana Tadeusza” i zatytułowano ją Pożegnanie „Dwójki” czyli Ostatni dzień w szkole. Historia szkolna z lat 2015-2023 w księgach wierszem. Występ rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów, dla których choreografię przygotowała pani Urszula Błachut.
Uczniowie recytowali teksty trzynastozgłoskowcem, opisując wesoło swoje zmagania z nauką różnych przedmiotów w trakcie ośmiu lat. Ich popisy były wzbogacone o występy wokalne szkolnych piosenkarzy, dla których oprawę muzyczną nagrał pan Krzysztof Sieracki. Przedstawienie zakończyło odśpiewanie songu zespołu Lombard „Przeżyj to sam”. A wszystko to działo się na tle przepięknej dekoracji przygotowanej przez nauczycieli z zespołu artystyczno-twórczego.
W programie na zakończenie nauki udział wzięli następujący uczniowie:
8A: Nikola Kasperek, Michelle Prymek
8B: Julia Bończak, Paweł Herczek, Gabriel Wdowik, Oskar Jarczak, Wiktoria Folwarczny, Maciej Chudzik, Oliwia Zoń, Maja Studnicka, Maks Fita, Rafał Kubasik
8C: Oscar Pokładnik, Karol Sałata
8D: Jagoda Turska, Kacper Figula, Bartosz Szwedka, Bartosz Wizner, Marysia Jurczyk, Weronika Górka, Krzysztof Borawski, Yelizaveta Chernei.
Ostatnią częścią uroczystości było wręczenie nagród, wyróżnień i listów gratulacyjnych za wybitne osiągnięcia w nauce, pracę w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie. Przedstawicielka Rady Rodziców – pani Mirosława Wizner wręczyła 10 uczniom nagrody „Absolwent Szkoły”.
Pani dyrektor Agata Szymańska z Wychowawcami pogratulowała Uczniom i Rodzicom uzyskania świadectwa z wyróżnieniem:
w klasie 8a, której wychowawcą była pani Sylwia Zagata, najlepszymi uczniami byli: Karolina Długosz, Amelia Grygierzec, Nikola Kasperek, Dagmara Piwko, Natalia Klekot,
w klasie 8b, której wychowawcą była pani Jolanta Olejak, wyróżnienia otrzymali: Julia Bończak, Nikola Kiljan, Rafał Kubasik i Oliwia Zoń,
w klasie 8c, której wychowawcą był pan Jacek Drobek, najlepszymi uczniami byli: Maciej Gilecki, Jan Grzechnik, Małgorzata Mędrala, Weronika Moglia, Oskar Pokładnik, Jakub Sałata, Karol Sałata,
w klasie 8d, której wychowawcą była pani Aleksandra Utrata, wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Borawski, Kacper Figula, Weronika Górka, Maria Jurczyk, Amelia Piecha, Wiktoria Pudełko, Bartłomiej Pyjas, Bartosz Szwedka, Jagoda Turska, Bartosz Wizner.
Ostatni dzień w naszej szkole był smutny, ponieważ nie brakowało wzruszeń i łez. W piątek 23 czerwca ósmoklasiści odbierali swoje świadectwa ukończenia nauki w szkole podstawowej i żałowali, że osiem lat trwało tak… krótko. Na spotkaniach z Wychowawcami oglądali przygotowane przez siebie prezentacje, które były wspomnieniami różnych szkolnych wydarzeń i wycieczek. Jako ostatnie z naszej „Dwójeczki” wyszły klasy 8b i 8d . Osiem wspólnych lat zostało naprawdę Historią szkolną z lat 2015-2023.
Jolanta Olejak i Aleksandra Utrata
9
Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Klasy 1 - 3 - godz. 9.00 apel na sali gimnastycznej, później przejście do sal lekcyjnych z wychowawcą.
Klasy 4 - 7 - godz. 9.45 apel na sali gimnastycznej i później przejście z wychowawcą do klasy.
Klasy 8 przychodzą do szkoły tylko po świadectwo i na spotkanie z wychowawcą na 11.30
Chodź pomaluj mój świat na...żółto i na niebiesko oraz na....zielono, różowo a nawet fioletowo- zakończenie zajęć ZAWODY PRZYSZŁOŚCI:)
Razem z panią Kasią pokolorowałyśmy dziś każdego kogo udało się nam dogonić (6 klasa biega bardzo szybko:), na szczęście byli także i tacy, którzy nie uciekali.
Dzieci ze świetlicy były zachwycone takim zakończeniem zajęć-kolorowe skarby :)
A gdyby tak każdego dnia urządzać mini festiwale radości?
Jesteśmy na TAK!!!!! :)
Każdy inny- wszyscy równi- wcale nie smutne zakończenie :)
- Świetliczaki zakończyly kolejny projekt : "Każdy inny-wszyscy równi".
W projekcie wzięło udzial 23 dzieci.
Celem projektu było uwrażliwienie dzieci na obecność osób ze specjalnymi potrzebami, rozwijanie empatii i tolerancji wobec takich osób.
Zajęcia te pokazały dzieciom, iż pomimo, że każdy z nas jest inny - ma takie same potrzeby i prawa, że osoby z niepełnosprawnościami tak samo mają marzenia, pasje, talenty, uczucia, jak osoby w pełni sprawne.
Autor: Magdalena Ramza
Podsumowanie pracy SK PCK w roku szkolnym 2022/23
SK PCK współpracuje z Oddziałem Rejonowym PCK w Bielsku-Białej oraz różnymi organizacjami i fundacjami.
Członkowe SK PCK na terenie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym przeprowadzili następujące akcje charytatywne:- We wrześniu i październiku na rzecz Fundacji Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".
- W listopadzie i grudniu przeprowadzono akcję "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem".
Zorganizoano zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin. - W grudniu na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda udało nam się sprzedać kartki dobroczynne.
- W styczniu i lutym przeprowadzono akcję charytatywną "Pomagam innym".
- W marcu i kwietniu na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda po raz kolejny udało nam się sprzedać świąteczne - wielkanocne kartki dobroczynne
- W maju i w czerwcu została przeprowadzona ostatnia akcja "Gorączka złota".
Członkowie SK PCK wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie "Lepiej zapobiegać niż leczyć".
Naszą szkołę reprezentowali: Weronika, Kinga oraz Kacper z klasy 8D.
Uczniowie zajęli 3. miejsce w etapie gminnym tego konkursu.Dziękujemy wszystkim którzy w bieżącym roku szkolny mprzyłączyli się do naszych akcji.
Pamiętajcie, że dobro powraca.
Przewodniczący SK PCK - Kacper
Wszystkie drogi prowadzą do... Brukseli!
Przekonałem się o tym końcem maja, kiedy wyjechałem do Parlamentu Europejskiego. Ta wycieczka była dla mnie nagrodą za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego.
Moja podróż rozpoczęła się o godzinie 21.00 w Mikołowie. Stąd ruszał autokar i tu poznałem pozostałych laureatów konkursu, a także polskich europarlamentarzystów. Do Brukseli dojechaliśmy zgodnie z planem - około godziny 11-12 - i od razu zwiedzaliśmy miasto. Rozpoczęliśmy od podziwiania gotyckiej katedry Świętego Michała i Świętej Guduli, a następnie przeszliśmy na La Grand Place, czyli jeden z najpiękniejszych rynków w stolicy Belgii. Naszą przewodniczką była bardzo sympatyczna pani, która wyjechała do Brukseli jeszcze w czasach PRL-u i tam założyła rodzinę. Opowiadała o zwyczajach, jakie panują w Belgii i o tym, co przykuło uwagę prawie wszystkich osób w naszej grupie. Dowiedzieliśmy się, że większość Belgów w wieku około 28-35 lat posiada po kilka mieszkań/domów rozsianych po całym kraju. Pani przewodnik opowiadała również o historii i współczesności tego państwa, a także o związkach pomiędzy Polską a Belgią.
10Następnie udaliśmy się na degustację długo wyczekiwanych frytek belgijskich. Tak, były pyszne! Później pojechaliśmy do hotelu i przygotowywaliśmy się do spotkania z panią europoseł Izabelą Kloc. Mieliśmy zaplanowaną kolację na godzinę 19.00. Wszystko było przepyszne i wykwintnie podane. Pani europoseł dosiadała się do każdego stolika, aby zamienić parę słów ze wszystkimi. Mieliśmy okazję, aby zapytać, jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Europarlament. Dowiedzieliśmy się, jak działa to miejsce, w jakich warunkach pracują europosłowie. Zobaczyliśmy także salę obrad plenarnych. Następnie udaliśmy się na spacer po całym budynku. Tam, w formie lekcji muzealnej, została nam przedstawiona historia gospodarczo-polityczna Europy Zachodniej i Środkowej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Bitwy pod Waterloo. Obejrzeliśmy przepiękną panoramę Brukseli. Po kolacji organizatorzy postanowili zabrać nas na nocne zwiedzanie stolicy Belgii. Wtedy przekonałem się, jak piękne jest to miasto - także po zmroku. Po długim spacerze i zakupie pamiątek udaliśmy się do hotelu, gdzie musieliśmy się spakować i przede wszystkim wyspać przed podróżą powrotną.
Muszę przyznać, że były to niezwykłe i niepowtarzalne dni - pełne emocji, zachwytów, ale także sporej dawki wiedzy. Zajęcie zaszczytnego III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Wojciecha Korfantego dało mi możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oratorskich, ale również odwiedzenia miejsc, które z całą pewnością nie są ogólnodostępne. Zapamiętam to wydarzenie na zawsze.
Autor: Karol Sałata klasa 8c
Lekcje biblioteczne
W ramach Światowego Dnia Książki podczas lekcji j. polskiego prowadzonych przez panią A. Utratę i J. Olejak, klasy 4a, 4b, 5b, 5c, 6a, 6c, 7a, 7b, 8b, 8d wzięły udział w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez panią Alinę Osipczuk.
Znany cytat Marka Tulliusza Cycerona stwierdza, iż "Książka to najlepszy przyjaciel człowieka". Dzięki książkom możemy odetchnąć od codzienności i przenieść się do całkiem innego świata. Książki pozwalają na chwilę relaksu, czytając je możemy poczuć się bezpiecznie jak w ramionach dobrego przyjaciela. "Książkowi przyjaciele" nie tylko uspokajają i pokrzepiają czytelnika, potrafią także zachęcić go do przeżycia niezwykłej przygody, a może sprawić, że przejdą go niepokojące dreszcze?
Więcej wzruszających oraz skłaniających do przemyślenia cytatów zostało zamieszczonych na gazetkach. Uczniowie przechadzając się po szkole mogą je znaleźć, przemyśleć ich znaczenie oraz być może sięgnąć po jedną z "pisanych przyjaciółek"?
Autor: Weronika Górka
Jak jest dzień dziecka to...idziemy do ZOO :)
Pewnego dnia ciepłego ktoś zapytał mnie; dlaczego?
Dlaczego nie zrobimy czegoś innego? :)
Bez problemu akcja taka- ktoś przebierze się za ptaka, komuś ogon się doczepi, komuś uszy się ulepi!
Co nam wyszło z tego planu?
Zobaczycie tu z ekranu :)
Dzieci śmiały się wprost szczerze gdy wchodziło nowe zwierzę :)
Potem dały nam owacje za te nasze akrobacje :)
No i daję wam me słowo, było miło, kolorowo...autografy też rozdane- dzieci całe popisane :)
Dziękujemy- zapraszamy- zawsze dla was uśmiech mamy :)
Z mapą w dłoni czyli podróże małe i duże :)
- Świetliczaki w tym roku realizowały podczas zajęć innowację "Z mapą przez świat".
Odbyły podróż przez siedem kontynentów, poznały kulturę i przyrodę z różnych zakątków świata, a także zabawy i zwyczaje dzieci innych narodowości.
Zajęcia były obudowane szeregiem narzędzi, dzięki którym dzieci w angażujący sposób dokumentowały przebieg swojej podróży.
Zajęcia mialy na celu rozbudzić w dzieciach ciekawość poznawczą, a także postawę otwartą wobec świata i innych ludzi.
Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i może dzięki tej innowacji wyrośnie nam jakiś podróżnik
Jestem raperem- jeżdżę rowerem czyli Festyn z główną nagrodą :)
Z cyklu „Pan Artur przedstawia” dziś zaproszenie połączone z prezentacją głównej nagrody loterii fantowej a to nie jedyna cenna nagroda- mamy ich więcej.
Festyn już w sobotę od godziny 10:00 - 15:00.
PRZYBYWAJCIE!!!
Zabierzcie znajomych, ciocię, wujka, dziadka a nawet sąsiada- jesteście wszyscy mile widziani!
Obiecujemy Wam mnóstwo atrakcji a jedną… szczególnie słodką .
PS Film obejrzyjcie koniecznie z dźwiękiem i koniecznie do końca :)
Konkurs czytelniczy
Gminny konkurs znajomości lektury "Afryka Kazika" choć dedykowany w dużej mierze uczniom klas trzecich, to wyzwanie w tym roku podjęli nasi drugoklasiści- Wiktor i Kordian z klasy 2 b. Zaprezentowali dobry poziom zdobywając pokaźną liczbę punktów. Nie zraziła ich ilość pytań i wysoki poziom konkursu. Co prawda nie udało się im znaleźć na podium, ale pierwsze przetarcie za nimi. Jak sami twierdzą, będą się starać o udział w kolejnej edycji konkursu.
Zapraszamy na Festyn Rodzinny
Konieczne kino Stefana czyli rozwiązanie zagadki różowego jednorożca :)
Oto nadszedł dzień rozwiązania… zagadki Stefana w szkole
Stefan oficjalnie został patronem naszego kina świetlicowego, które dzięki pomysłowości dzieci zyskało nazwę „Konieczne kino Stefana” i jest jedynym takim kinem po tej stronie Czechowic
Stefan podczas projekcji przechodzi z rąk do rąk i dzięki temu jakoś spokojniej i przyjemniej ogląda nam się filmy nawet te od których pojawia się gęsia skórka
A z kim przyjechał jednorożec ? To na pewno wiedzieliście od początku :)
Wyniki konkursu regionalnego "Zwierzęta wokół nas"
Poniżej prezentujemy wyniki tegorocznej edycji konkursu regionalnego "Zwierzęta wokół nas"
Kategoria: Prace plastyczne
Kl. I-III
Nagrody
Maria Gałczyńska kl. 2 SP 3 Cz. - Dz.
Julia Pająk kl. 3 ZSP Bestwina
Laura Desperak kl. 1 SP 5 Cz. - Dz.
Zofia Czerwińska kl. 2 SP 6 Cz. - Dz.
Wyróżnienia
Iga Firganek kl. 1 ZSP Bestwina
Antonina Duśko kl. 1 ZSP Bestwina
Maja Kudzia kl. 3 ZSP Bestwina
Tymon Brzozowski kl. 3 ZSP Bestwina
Pola Wojtyła kl. 2 ZSP Bestwina
Alicja Tomiczek kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Szymon Respondek kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Zuzanna Gwóźdź kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Nela Kosmala kl. 2 SP 2 Cz. - Dz.
Maja Kucharczyk kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Zuzanna Cebula kl. 1 SP 2 Cz. - Dz.
Zuzanna Nawalany kl. 1 ZSP Kaniów
Emilia Suchy kl.1 SP 5 Cz. - Dz.
Hanna Górka kl. 2 SP 3 Ligota
Filip Waliczek kl. 1 ZSP 2 Cz. - Dz.
Marta Ponikwia kl. 2 ZSP 2 Cz. - Dz.
Julia Struk kl. 3 SP 1 Cz. - Dz.
Natalia Trybała kl. 3 SP 1 Cz. - Dz.
Pola Zabost kl. 3 SP 3 Cz. - Dz.
Kl. IV-VIII
Nagrody
Maria Pollak kl. 5 SP 1 Cz. - Dz.
Matylda Szromek kl. 1 ZSP Radostowice
Zuzanna Grajcarek kl. 5 ZSP 2 Cz. - Dz.
Małgorzata Grabowska kl. 5 ZSP Cz. - Dz.
Michał Mola kl. 6 SP 7 Cz. - Dz.
Magdalena Niesytko kl. 5 SP 3 Cz. - Dz.
Wyróżnienia
Karolina Kózka kl. 4 SP 2 Cz. - Dz.
Maja Jaszek kl. 6 SP 2 Cz. - Dz.
Julia Goc kl. 4 SP 2 Cz. - Dz.
Estera Żabka kl. 7 SP 2 Cz. - Dz.
Jakub Siudmak kl. 5 SP 2 Cz. - Dz.
Hanna Węcław kl. 4 SP 2 Cz. - Dz.
Wiktoria Sztafa kl. 6 SP 2 Cz.- Dz.
Martyna Łebecka kl. 5 SP 7 Cz. -Dz
Wojciech Jarosz kl. 6 SP 7 Cz. - Dz.
Oliwia Wenne kl. 4 SP 7 Cz. - Dz.
Oliwia Sikora kl. 5 SP 7 Cz. - Dz.
Kamila Potwora kl. 5 SP 7 Cz. - Dz.
Iga Malik kl. 5 SP 7 Cz. - Dz.
Lena Pająk kl. 5 SP 3 Cz. - Dz.
Emilia Maciejczyk kl. 6 ZSP 2 Cz.-Dz.
Kategoria: Prace fotograficzne
Kl. I – III
Nagrody
Maja Kucharczyk kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Amelia Karasiewicz kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Wyróżnienia
Weronika Sztafa kl. 3 SP 2 Cz. - Dz.
Filip Krawczyk kl. 2 SP 1 Cz. - Dz.
Kl. IV-VIII
Hanna Bodzek kl. 4 SP 10 Cz. - Dz.
Milena Wyskowycz kl. 4 SP 10 Cz. - Dz.
Piotr Bułhak kl. 4 SP 10 Cz. - Dz.
Laura Szostak kl. 4 SP 10 Cz. - Dz.
Mateusz Gomułka kl. 4 SP 10 Cz. - Dz.
Kategoria:Prace literackie
Poezja
Kl. I-III
1. miejsce - Amelia Chudzińska kl. 3 SP 2 Cz.- Dz.
Kl. IV-VIII
1. miejsce - Dagmara Piwko kl. 8 SP 2 Cz. - Dz.
2. miejsce – Oliwia Sikora kl. 5 SP 7 Cz. - Dz.
3. miejsce - Małgorzata Grabowska kl. 5 SP 10 Cz. - Dz.
ex aequo - Kamila Potwora kl. 5 SP 7 Cz. - Dz.
Proza
Kl. I -III
1. miejsce - Aurelia Nowak kl. 3 ZSP Bronów
2. miejsce - Martyna Gacek kl. 3 ZSP Bronów
3. miejsce - Nadia Brzóska kl. 3 ZSP Bronów
Kl. IV – VIII
1. miejsce - Oliwier Szypuła kl. 4 SP 10 Cz. - Dz.
Gratulujemy!
Rekrutacja do szkół średnich
Ósmoklasistów i ich rodziców zapraszamy do działu "egzamin ósmoklasisty - rekrutacja". Znajdziecie tam link do strony rekrutacyjnej oraz film instruktażowy objaśniający w jaki sposób drogą elektroniczną zapisać się do wybranych szkół średnich.
Są takie dni....Dni Teatru i Tańca
Po długiej przerwie ruszyliśmy z kolejną edycją Dni Teatru i Tańca, których to organizatorem jest zespół artystyczno- twórczy. Dzięki takim przedsięwzięciom szukamy nowych, nieodkrytych jeszcze talentów, łamiemy bariery, przełamujemy niejednokrotnie nieśmiałość, dajemy szansę każdemu i każdej z osobna wystąpić na scenie, zaprezentować się oraz kulturalnie, miło spędzić czas.
26Tym razem odbyło się to w formie przeglądów wokalnych, teatralnych i tanecznych. Nie zabrakło również artystycznych przerywników w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego prowadzącego nas " ...w stronę słońca...", teatralnego wejścia wprost do... Lidla, barwnego korowodu bajkowych bohaterów ukazujących atrybuty każdej granej postaci oraz tanecznej prezentacji sprawiającej, że mocniej zabiły nasze serca.
Wielkie uznanie jednak dla tych, którzy z odwagą zaprezentowali swoje umiejętności przed sporą grupą publiczności. Postanowiliśmy wszystkie dzieci nagrodzić za ich pracę, zaangażowanie i wytrwałość . Niech to będzie zachętą dla innych na przyszły rok.
Autor: Beata Sztorc
Fotorelacja: Barbara Konieczny
P.S. Podziękowania dla klas 3a, 3d, 2b za pokazowe występy oraz dla p.Krzysztofa Sierackiego za nagłośnienie i oprawę muzyczną.
Archiwum Aktualności