Uwaga!
Informujemy o naborze chętnych dzieci z rocznika 2011 do grup piłki nożnej w klubie UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice.
Trenerzy: Dariusz Łukaszek i Kacper Łukaszek
Uwaga!
Informujemy o naborze chętnych dzieci z rocznika 2011 do grup piłki nożnej w klubie UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice.
Trenerzy: Dariusz Łukaszek i Kacper Łukaszek
17 października Uniwersytet Śląski w Katowicach wraz z Fundacją im. Profesora Józefa Pietera oraz we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowsko Metropolią ustanowił Nagrodę im. Profesora Józefa Pietera dla Nauczyciela.
Nagroda im. Profesora Józefa Pietera dla Nauczyciela honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim.
Jest przyznawana nauczycielce bądź nauczycielowi, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzieli się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnego/wybitnej nauczyciela/nauczycielki przedmiotu oraz zaangażowanego/zaangażowanej pedagoga/pedagożki; są osobami otwartymi, tolerancyjnymi i sprawiedliwymi.
Osobom, które zainicjowały powołanie Nagrody chodzi także o głębszy wymiar edukacji - mianowicie o wywołanie społecznego ruchu uznania dla nauczycieli i nauczycielek i podniesienia prestiżu tej profesji, kluczowej dla rozwoju pojedynczych osób i społeczeństw.
Całkowicie otwarta formuła zgłaszania kandydatów ma umożliwić każdemu upomnienie się o „swojego" nauczyciela/nauczycielkę, który/a w istotny sposób wpływa na rozwój i sukcesy uczennic oraz uczniów – w edukacji, w życiu społecznym i osobistym.
Pokażmy jak ważni/ważne są dla nas nasi nauczyciele / nasze nauczycielki!
Zgłoszenia kandydatów/kandydatek do nagrody może dokonać: osoba indywidualna – między innymi uczeń/uczennica, absolwent/absolwentka, rodzic, dyrektor/ka, grupa osób lub instytucja.
Zgłoszenia dokonać można za pośrednictwem formularza dostępnego do 31 marca 2023 r.: forms.office.com/r/xXrSc4JaFj
Laureata lub laureatkę wyłania kapituła Nagrody Profesora im. Józefa Pietera dla Nauczyciela i podaje do wiadomości podczas uroczystej gali Nagrody Profesora im. Józefa Pietera 14 października każdego roku.
Laureat/ka otrzymuje statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł.
Więcej informacji: us.edu.pl/event/nagroda-im-jozefa-pietera/
W razie pytań prosimy o kontakt poprzez adres mailowy: nagrodapietera@us.edu.pl
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie BÓBR od 2017 roku. W kolejnych latach uczniowie chętnie brali udział w zmaganiach konkursowych - nie pominęliśmy żadnej edycji. Każdego roku w konkursie osiągaliśmy sukcesy - od wyróżnień aż po 1. miejsca.
Również w tym roku przed komputerami zasiadła grupa naszych uczniów, aby rywalizować z kolegami z wielu krajów.
Uczniowie wystąpili w kategoriach: Skrzat (ogółem 2994 uczniów) i Benjamin (ogółem 5378 uczniów).
Sukcesami w tegorocznej edycji BOBRA mogą się pochwalić najmłodsi uczestnicy z klasy 3c:
BORYS PASIERBEK został laureatem I miejsca,
a WIKTOR KENIG otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
Administrator konkursu: Małgorzata Figura-Lewandowska
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Podobnie jak w zeszłym roku, nasza szkoła bierze aktywny udział w tym wydarzeniu - znaleźliśmy się na oficjalnej mapie inicjatyw programu: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html
Zapraszamy do wspólnej zabawy połączonej z edukacją na temat bezpieczeństwa w sieci :)
W tym roku przygotowaliśmy dla Was:
Link do quizu: KLIKNIJ
#dbi2023 #dzialajmyrazem
Kogo dzieci kochają najbardziej zaraz po mame i tacie?
Odpowiedz jest prosta: Babcię i Dziadka! :)
I to właśnie dla nich klasa 2a przygotowała 16 lutego piękny występ :)
Pani wychowawczyni wspierała dzieci w tym ważnym i wzruszającym przedsięwzięciu.
Dzieci włożyły dużo serca w ten występ, niektórzy dziadkowie starali się ukryć łzy wzruszenia, ale przecież wiadomo nie od dziś, że dzieci kochają dziadków a dziadkowie też uwielbiją swoje wnuczęta :)
To był piękny i radosny czas.
"Zaplątani" to nie bajka to… MY!
Uwierzcie, że 8 kłębków kordonka może zrobić fajną zabawę na dluuugo! Dlaczego? Bo czytaliśmy dziś o poławiaczu plastiku, który w swoją sieć łapał nawet mikroplastik. A My?
A My zrobiliśmy własną i próbowaliśmy się przez nią przedostać -niektórzy bili rekordy w przechodzeniu pod sznurkiem A może następnym razem… roztoczymy nasza sieć na całą świetlice?
Pewnie!
Ale najpierw musimy znaleźć kogoś kto dowiezie nam odpowiednia ilość sznurka
Dzisiejsze Walentynki na świetlicy upłynęły w sympatycznej atmosferze.
Oprócz świętowania Walentynek, świetliczaki poznały najistotniejsze informacje dotyczące epilepsji z racji tego, iz 14 luty jest tez Światowym Dniem Chorych na Padaczke!
Świetliczaki w ramach projektu "Gramy zmysłami" zrealizowały kolejne zadanie- zmysł wzroku- spostrzegawczość.
Jeśli wydaje się Wam,że to łatwe zadanie to...macie racje- wydaje się Wam :)
Dobra zabawa oraz ciekawe zadania zajęły świetliczaki przez dłuższy czas- brawo One- spostrzegawcze bystrzaki:)
Wirtualne Laboratorium Empiriusz to element wyposażenia sali chemicznej zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zobaczcie sami jak uczniowie pracują wykorzystując ten sprzęt.
Uczniowie z klasy 8a i 8c wraz z Panią Agnieszką Kruczek wzięli udział w projekcie "BohaterON w Twojej Szkole 2022", będącym częścią VII ogólnopolskiej kampanii "BohaterON - włącz historię".
Po przeprowadzeniu zajęć dotyczących Powstania Warszawskiego, obejrzeniu materiałów przygotowanych przez organizatorów, uczniowie wykonali wspaniałe zadanie. Logując się na portalu www.dumnizpowstancow.pl - wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, pozostawiali wpisy,będące uhonorowaniem uczestników tych wydarzeń.
Treść przybierała formę życzeń, podziękowań, czy refleksji... Nasza szkoła znalazła się na wielkiej mapie, którą stworzyli wszyscy uczestnicy akcji BohaterON.
Termin: 31 marca 2023 roku, piątek, godzina 12.45.
Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach, ul. Węglowa 54, tel. (032) 215-29-75. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII.
Cele konkursu:
Konkurs obejmuje znajomość i rozpoznawalność:
Przebieg – uczniowie obu kategorii wiekowych piszą równocześnie:
Literatura:
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach- Dziedzicach ogłasza możliwość zapisania uczniów do klasy I, zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły. Zapisy rozpoczynamy od 01.02.2023 – 28.02.2023 r.
Szkoła posiada 15 wolnych miejsc. Zainteresowanych proszę o wypełnienie karty ”Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej”. Druk można pobrać z działu dokumenty/klasy pierwsze lub z sekretariatu szkoły (załącznik nr 3) i dostarczenie dokumentów do szkoły.
Godziny pracy sekretariatu:
Poniedziałek: 8.00-15.00
Wtorek: 8.00-15.00
Środa: 8.00-15.00
Czwartek: 9.00-17.00
Piątek: 8.00-14.00
Powered by aSc EduPage